18 Kasım 2013 Pazartesi

Film Önerisi !

Evet bugün filmler hakkında bir post hazırlamak istedim sizlere. Sonuçta hep makyaj, güzellik, moda bir yere kadar. Sıkılmışsınızdır belki :))

İzlenmesi gerektiğini düşündüğüm 5 filmin anlatımını gerçekleştireceğim. Aslında arşivimde bulunan ilk 5 dememem daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü kitap okumayı sevdiğim kadar film izlemeyi de çok seviyorum. İşten, güçten vakit buldukça izlemeye çalışıyorum. Sizlerde eşiniz, dostunuz, kuzenleriniz veya aile bireylerinizle birlikte olduğunuz zamanlarda böyle bir isteğe kapılabilirsiniz. Önereceğim filmleri belki izlemiş olabilirsiniz. Bu postu okuduktan sonra sizlerinde bana film önerisinde bulunmanızı istiyorum. Çünkü ihtiyacım var. Ben kolay seçemeyen biri olduğumdan dolayı, bilgisayarın başına veya dvdnin başına oturup kalkamıyorum. Sonrasında zaten vakit geçmiş oluyor ve her seferinde dönüp dolaşıp aynı filmi izliyorum.

Neyse uzun süredir yazmadığımdan dolayı çenesi düşük blogger adaylığına başvurmayı düşünür oldum :)))

1)The Illusionist(Sihirbaz)

Böyle güzel bir filmi izlememezlik etmeyin diyorum ve şiddetle tavsiye ediyorum. Film 2006 yapımı, Tür dram ve gerilim.  Marangoz bir ailenin oğlu olan Eisenheim, aristokrat bir ailenin kızı Sophia'ya aşık olur. Sosyal konumlarından dolayı ilişkileri yasaklanır ve Avusturyayı terk eder Eisenheim. 15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak geriye döner ve eski sevgilisi Sophia'yı bulur. Ve hikayemiz böyle devam eder. Gerçekten çok akıcı bir film izlemenizi tavsiye ederim.

2)  Inception(Başlangıç)

Baş rollerinde Leonardo DiCaprio'nun bulunduğu bu yapıtı izlemeyenimiz yoktur diye düşünüyorum. 2010 yapımı olan bu film 30 Temmuz tarihinde vizyona girmiştir. Bilim Kurgu, Aksiyon türüne sahiptir. Gerçekten etkileyici bir film bunu kimse inkar edemez diye düşünüyorum. Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinlerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb'a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ve film başlar. Eğer izlemediyseniz ilk fırsatta izleyiniz. Şiddetle tavsiye edilir. :))

3)  The Prestige( Prestij )

Vizyon tarihi 22 Aralık 2006, Türü ise Dram, Fantastik, Gerilimdir. Baş rollerinde Christian Bale, Scarlett Johansson yer almaktadır. Filmin kurgusu oldukça karışık. İnanılmaz derecede düşündürüyor. Ve sonunda emin olun şaşıracaksınız. Filmi izlerken sürekli düşüneceksiniz. Bence sizinde favorileriniz arasına girecektir Prestij filmi. 

4) A Beautiful Mind ( Akıl Oyunları )


Akıl Oyunları filmi, 8 Mart 2002 tarihinde vizyona girmiştir. Biyografi, Dram türüne sahip olan filmin baş rolünde, Russell Crowe ve Jennifer Connelly yer almaktadır. Resimde gördüğümüz genç delikanlı John Forbes Nash Jr. genç yaşından itibaren geliştirdiği matematik kuramlarıyla, matematik dünyasının bir numaralı ismi haline gelir. Fakat kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleriyle baş edemez hala gelir. Dahilik ile delilik arasında ki çizgide deliliğe doğru sürüklenmektedir.

5) Season Of The Witch ( Cadılar Zamanı )Vee vee en güzelini sona sakladım. Bana göre tabi ki :)) Nicolas Cage dendiğinde bende akan sular duruyor nedense. Tüm filmlerini izlemişimdir. Cadılar Zamanı filmi 14 Ocak 2011 yılında vizyona girdi. Türü, aksiyon, fantastik, macera. 95 dakika kadar süresi bulunmaktadır. Başrollerinde dediğim gibi Nicolas Cage ve Christoper Lee, Claire Foy, Ron Perlman, Robert  Sheehan paylaşmaktadır. Film; 14. yüzyılda kara vebanın yayıldığı dönemlerde, cadı olduğundan şüphelenilen bir kızın taşınmasına yardım eden şövalye Behman 'ın (Nicolas Cage) macerasını anlatmaktadır.
Dipnot: The Godfather, V For Vendetta, Titanic, Karayip Korsanları, Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter ve diğer bir çok filmi sığdıramadığım için yazamıyorum

*sinemalar.com sitesinden alıntıdır.

2 yorum:

  1. jason statham filmleri :)) tamam oscarlık değiller ama tam bir görsel şölen :))

    YanıtlaSil
  2. Transporter serisinde oynadığını hatırlamıştım ve evet doğru çıktı. O serinin hepsini izlemedim ama tavsiyeye uyup kalanları izleyeceğim çok teşekkürleer :)

    YanıtlaSil