8 Kasım 2013 Cuma

Vizyona Girecek Sinema Filmleri

Merhabalar sevgili arkadaşlarım, dostlarım umarım iyi bir hafta geçirmişsinizdir. Benim henüz istatistik raporlarım çıkmadığından yorum yapma durumum negatif neyse saçmalama sınırlarında olduğumu düşündüğümden asıl konuma gelmek istiyorum :))

Beklediğim sinema filmleri hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istiyorum. Aynı zamanda bu filmleri size eğer izlemediyseniz tavsiye ediyorum. Ve sizinde yorum olarak tavsiyelerinizi bekliyorum. Ben kitap okumayı ve film izlemeyi çok seven birisiyim. Vakit buldukça sinemaya gitmek hobi listemin en başında yer almakta. Ama kötü bir huy tek başıma alışveriş yapmayı, dolaşmayı ve sinemaya gitmeyi hiç sevmem iyi ki arkadaşlarım, yakın akrabalarımda benim gibi hepsini seviyorum.. :))

Sıralama vizyona giriş tarihlerine göre ayarlanmıştır.

The Hunger Games: Catching Fire( Açlık Oyunları- Ateşi Yakalamak)


Serinin ilk filmini bilmem kaç defa izledim. Çok beğeniyorum gerçekten ve ikinci filmi de heyecanla bekliyorum doğrusu. Film 22 Kasım 2013 tarihinde vizyona girecek. 
22 Kasım 2013
2013 - 
 ,   ,  
146 Dak.
Francis Lawrence
Jennifer Lawrence ,  Josh Hutcherson ,  Elizabeth Banks ,  Liam Hemsworth ,  Woody Harrelson
Simon Beaufoy ,  Michael Arndt
Suzanne Collins ,  Nina Jacobson

Film Özeti

Katniss Everdeen’in Peeta Mellark ile birlikte 74. Geleneksel Açlık Oyunları’nı kazanmalarıyla birlikte güvenli bir şekilde eve dönmeleriyle başlıyor. Kazanmak, geriye dönüp ailelerini ve yakın arkadaşlarını bırakmaları ve Zafer Turu’nu gerçekleştirmeleri anlamına geliyor. Katniss’in bir isyanın patlamak üzere olduğunu hissetmesinin yanısıra; Capitol, Başkan Snow 75. Geleneksel Açlık Oyunları’nı (Çeyrek Asır Oyunları) hazırlarken halen kontrolü elde tutuyor – fakat bu oyun, Panem’i sonsuza dek değiştirecek.

Insidious: Chapter 2 (Ruhlar Bölgesi Bölüm 2)Doğrusu bu filmi sinemada izlemedim. Kardeşimle film seanslarından birinde gözümüze çarptı ve hemen evde izledik. Güzel bir film ve sonundan dolayı merak uyandırdı bizde. Üstüne bir de fragmanını izleyince  ee gitmeden olmaz dedik. Hep birlikte 29 Kasım 2013 tarihini bekliyoruz. Sinema yolları taştan :))

29 Kasım 2013
2013 - ABD
Gerilim ,  Gizem ,  Korku
James Wan
Rose Byrne ,  Patrick Wilson ,  Leigh Whannell ,  Ty Simpkins Barbara Hershey
Leigh Whannell
Oren Peli ,  Jason Blum

Film Özeti

“Yönetmen James Wan’ın ve senarist Leigh Whannell’in ünlü korku ekibi, Patrick Wilson, Rose Byrne, Lin Shaye, Barbara Hershey ve Ty Simpkins’den oluşan orijinal ekiple, kendilerini tehlikeli bir şekilde ruhsal dünyaya bağlayan gizemli çocukluk sırlarını açığa çıkarma peşindeyken musallat olunan Lambert ailesini anlatan ünlü korku filminin korkunç devam filmi INSIDIOUS: CHAPTER 2′de yeniden bir araya geliyor.”

The Hobbit: The Desolation of Smaug( Hobbit:Smaug'un Çorak Toprakları)


En çok bu filmi istiyorum işte 13 Aralık 2013 tarihinde vizyona girecek. Serinin ilk filmini sinemada izlemiştim. Çok güzeldi ve 2. filminde öyle olacağına eminim(inşallah öyle olur). Aynı zamanda bu serinin 3.filminin de olacağı ve 2014 yılında çıkacağı da söyleniyor. Ben bu üç filmi sizlere de tavsiye ederim. Ama ilk filmlerini izlemeniz sizin yararınıza olacaktır :))
13 Aralık 2013
2013 - ABD ,  YeniZelanda
Fantastik ,  Macera
Peter Jackson
Martin Freeman ,  Richard Armitage ,  Ian McKellen ,  Cate Blanchett ,  Evangeline Lilly
Fran Walsh ,  Philippa Boyens
Peter Jackson ,  Fran Walsh
Hobbit 2

Film Özeti

Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanıyor. Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug'un saklandığı inine giden Gizli kapı'yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerede?
Hobbit: Smaug'un Viranesi adıyla da bilinen film, 2013 Aralık ayında gösterime girecek.


**sinemalar.com sitesinden alıntı yapılmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder