26 Şubat 2014 Çarşamba

Bir Psikiyatristin Gizli Defteri En Sıradışı Vakalar / Dr. Gary Small/ Gigi Vorgan

Merhabalar arkadaşlar,

İlk defa planlı projeli bir işe kalkışıyorum. Artık her gün belirli konularla karşınızda olacağım. Ben yüksek ihtimalle bu saatlerde çalışıyor olacağım ama siz beni okuyun ve güzel yorumlarınızı bırakınız lütfen :)

Neyse gelelim asıl konumuza bugün sizlere bir kitapla merhaba diyorum. Biraz kitap okuyalım, kahvemizi elimize alalım ne kadar güzel olurdu değil mi.


Ben büyük beklentilerle okudum bu kitabı ama kitap okunacaksa fazla beklentisi olmaması gerekiyor kişilerin önce bunu söylemek isterim. Yine de asla kötü bir kitap demem, hatta tekrar okuyabilirim bile ben kitapların ikinci kez okunduğu zaman daha iyi anlanabileceğini düşünüyorum. Merakla değil sabırla..

Yazımın bundan sonrasında kitap için kısa bir özet yazısı paylaşacağım.

Bu kitap bir psikiyatristin zihnine ve onun giderek gelişim gösteren mesleki yaşamına yapılan aydınlatıcı bir yolculuk. Aynı zamanda bu branşın ve daha önce görülmemiş, tanısı koyulmamış çeşitli akıl hastalıklarının perde arkasına da bir bakış... Kitabı okurken kendinizi, bizi insan yapan şaşırtıcı tuhaflıklar üstüne düşünürken bulacaksınız.

Sıkça komik, kimi zaman trajik ve daima etkileyici Dr. Small, sizleri kariyeri içinde Bostonun kalabalık acil servis koridorlarından başlayıp ülke elitlerinin multimilyon dolarlık kayak localarına dek uzayan bir geziye çıkarıyor. Bu gezi sırasında birbirinden tuhaf gerçek karakterleri anlatırken, bir yandan da esrarengiz histerik körlükle, penisinin küçüldüğüne inanan bir adamla, gizli sürdürülen çifte hayatlarla ve ürkütücü derecede psikotik romantik arzularla baş ediyor. Akıl hocası kendi hastası olduğunda Dr. Smallun kariyeri ve kişisel hayatı tam bir döngüyü tamamlıyor ve Smallun kimsenin zihinsel araştırmanın ötesinde olmadığını anlamasını sağlıyor; kendisinin bile...

***Tanıtım Bülteninden ***

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder