15 Şubat 2014 Cumartesi

Gezdim Gördüm #2 / Galatasaray Müzesi

Merhaba arkadaşlar,

Bugün biraz gezelim ve işlerimizi halledelim dedik. Bu yüzden çıktık yola. Tam güzergahımızı sizlerle paylaşıyor olacağım ve sonrasında gittiğimiz müzeden bir kaç resim koyacağım. Şişhane/ Tünelden yürümeye başladık. Hava biraz yağmurlu olsa da Taksim her zaman güzel oluyor. İstiklal Caddesi, Taksim meydanı olarak ilerlemeye devam ettik. Tabi ki pasajlara girilmeden olmaz. İstiklal Caddesi üzerinde hemen Galatasaray Lisesi karşısında, Galatasaray'ın müzesi var gidip görmek istedik. Orada çektiğim bir kaç fotoğrafı sizlerle paylaşıyorum.


Atatürk'ün Galatasaray Lisesini ziyaretinde kahve içtiği fincan ve su bardağı,


Atatürk'ün kendi el yazısı, ne güzel değil mi :)


Eski amblem,


Koy elini kalbine Metin Oktay seninle, Metin Oktay'ın balmumu heykeli ve forması4 katlı çok güzel bir müze Galatasaraylı olanların ve İstanbulda oturan veya gelme imkanı olanların ziyaret etmelerini tavsiye ederim. İçerisinde kupalardan tutunda Galatasaray Lisesinin ilk zamanlarda formalarına kadar her şeyin bulunduğu 4 katlı geniş bir sergi.

2 yorum:

 1. Atatürk'le ilgili bir şeyler varsa, mutlaka gidip görmek lazım.
  Güzel bir yazı olmuş. = )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bir kaç eşyası bulunuyor. 4 katlı güzel bir müze. Yeri de baya merkezi hemen Galatasaray Lisesinin karşısında bulunuyor. Tavsiye ederim. Ayrıca küçük bir not girişi ücretsiz :)

   Sil