22 Mart 2014 Cumartesi

Sarah Jio - Böğürtlen Kışı

Merhabalar arkadaşlar,
 
Kitaplarımı bitirmeye başladığımı söylemiştim. Ama yine dayanamayıp Perşembe günü D&R 'dan online alışveriş yaparak 3 güzel kitapla tanışmak istedim. Sanırım Pazartesi en geç Salı günü kitaplar elimde olacaktır.
 
Bitirdiğim bir diğer kitaptan bahsetmek ve tavsiye etmeye gelirsek. Ben kitapların hikayalerine, sürükleyiciliğine falan bayağı dikkat ederim. Ama aynı zamanda kapakları daha çok dikkatimi çekiyor.
 
 
Sarah Jio eseri olan Böğürtlen Kışı kitabının kapağını çok beğendim. Yapanın ellerine sağlık :))
Sözü fazla dolandırmadan kitaptan biraz bahsedelim,
 
Arkadya yayınlarından çıkmış bu güzel kitap, Sarah Jio tarafından yazılmıştır. Yazarın Böğürtlen Kışı, Mart Menekşeleri ve Yağmur Sonrası olmak üzere 3 kitabı bulunmaktadır. Olay bir çocuğun kaybolmasıyla başlar. Kaçırılma olayı uzun süre sonuçlanamaz. Bu olayı haber yapmak isteyen Claire kaçırılma olayının çözüme kavuşmamasından dolayı bu olayı çözmeye çalışır. Tüm düğümleri çözerek sona geldiğinde onu farklı bir hikaye beklemektedir. Bu kitap içerisinde, aşk, hüzün, umut gibi kavramları bulabilirsiniz.
 
 
 
 
**Tanıtım Bülteninden**
 
"Canım Danielım,

Kaybolduğun gün dünyam sona erdi, canım oğlum. Seni her kim alıp götürdüyse, seninle birlikte kalbimi, hayatımı da çaldı. Ben senin gülümsediğini görmek, kahkahalarını duymak, mutluluğunu paylaşmak için yaşıyordum."

Vera Ray 1933 yılının o karlı mayıs akşamında üç yaşındaki oğlu Danielı son kez öptüğünü bilmiyordur. Her ne kadar oğlunu yalnız bırakma düşüncesinden nefret etse de hayatlarını devam ettirmek için çalışmak zorundadır. Tek avuntusu, gün ağardığında küçücük oğluna sarılacak olmasıdır. Ancak Vera geri döndüğünde karşılaştığı manzara, Danielın boş yatağıdır. Bir de karlar içine gömülmüş olan oyuncak ayısı.

Seksen sene sonra Seattle yine mayıs ayında karlar altındadır. Köklü bir gazetede muhabir olan Claire Aldridge, bu doğaüstü olayı haber yapacaktır. Araştırmalarına devam eden Claire, küçük çocuğun bu zamana kadar sonuçlanmamış kaçırılma davasıyla karşılaşır. Evlat kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bilen Claire, bu olayı çözmeye karar verir. Ancak çözdüğü her düğümün, onu Verayla olan bağlantısına yaklaştırdığından habersizdir…

Böğürtlen Kışı aşkı, umudu ve umutsuzluğu derinden anlatan muhteşem bir kitap. Bu öyküyü yüreklerinizden kolay kolay silip atamayacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

1 yorum:

  1. Bugün fuarda elime alıp bıraktım:/ tasarımı gerçekten çok güzel

    YanıtlaSil