29 Nisan 2014 Salı

Gölge ve Kemik - Leigh Bardugo

Merhabalar arkadaşlar,

Güzel bir Salı gününden herkese selamlaar. Uzun süredir kitap yorumu yazmadığımı gördüm. Bu kitap okumayı azalttığım anlamına gelmez tabi ki. Evet biraz evde aksatıyor olabilirim. Fakat serviste, ofiste vakit buldukça bakıyorum kitaplarıma. Olmazsa olmazlarım olduğunu düşünüyorum. Ve kitap okumayanları gerçekten anlayamıyorum.

Kitap hakkında yazılarıma başlamadan önce bir konuyu dile getireceğim. Aslında bu bir kamu spotu gibi olacak ama lütfen kitap okuyanlara saygı gösterelim. Siz okumuyor olabilirsiniz. Bu başkalarını engellemenizi gerektirmez. Biraz sessiz olabilir, sesinizi alçaltabilirseniz bence sorun olmayacaktır.

Şimdi gelelim asıl konumuza...


Leigh Bardugo kaleminden sizlere Gölge ve Kemik 1'i sunuyorum. Fantastik kitap okumak isteyenlere ve sevenlere şiddetle tavsiye edebilirim bu kitabı. Biz D&R indiriminden bu kitabı son anda almıştık. İyi ki almışız ben çok beğendim. Bölümler arasında kopukluk yok hızlıca ilerleyen bir kitap.

Eğer fantastik okumayı sevmiyorsanız size bu kitap sıkıcı gelebilir. Henüz Türkiye'ye gelmeyen 2 kitap bulunuyor. Bitirdikten sonra internette araştırdım. Umarım erken bir zamanda ülkemize gelirler.

Karanlıklar Efendisi, Alina ve Grishalarla bir serüvene çıkmak istemez misin ??


Onu yalnızca geçmişi... geleceği ise bir tek o kurtarabilir...

"Bekle!" diye sesimi yükselttim ama o çoktan arkasını dönmüştü. Kolunu tuttum, bizi izleyenlerden gelen şaşkınlık dolu seslere aldırış etmedim. "Bir yanlışlık olmalı. Ben... düşündüğünüz gibi..." Yavaşça bana dönüp kolunu tutan elime ters ters bakınca sustum. Elimi çektim ama öyle hemen geri adım atmayacaktım. "Ben düşündüğünüz kişi değilim," diye fısıldadım çaresizce.

Karanlıklar Efendisi biraz daha yakınıma geldi, sadece benim duyabileceğim bir sesle, "Kim olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum!" dedi.


"Zengin fantastik öğelerle oluşturulmuş bir dünya, büyüleyici kurgu ve sizi kendine bağlayan duygusal bir kanca gibi... Sayfaları çevirirken kendinizden geçecek, final sahnesinde tüm tahminleriniz yanlış çıkacak ve doruk noktasında alnınızdan vurulmuşa döneceksiniz!"
Horn Book Magazine

"Bu büyüleyici dünya, içinde birçok tuzak barındırıyor. Mitolojiyle süslenmiş ve inandırıcı karakterlerle güçlendirilmiş roman sarsıcı sürprizlerle heyecanı ve adrenalini zirveye ulaştırıyor. George R. R. Martin ve J. R. R Tolkien hayranlarına özellikle tavsiye edilir."
RT Book Reviews

"Baş döndüren, eşsiz bir dünyada beklenmedik sürprizleri olan muhteşem bir kitap. Fantastik roman severlerin gözdesi olacak."
Library Journal

"Etkileyici betimlemelerle dolu, entrika ve akıl almaz büyülerle süslenmiş, içinde pek çok sürpriz barındıran bu macera aynı zamanda romantizm ile tehlikeli bir tutkuyu da bir arada sunuyor."
Publishers Weekly

"Leigh Bardugo sihirli parmaklarıyla harika bir roman yaratmış. Karakterler oldukça gerçekçi, kurduğu dünya ise bir o kadar egzotik ve hareketli. Fantastik tür okuyucuları bu seriye bayılacaklar."
Booklist

(Tanıtım Bülteninden)

3 yorum:

 1. İçinde aşk yoksa okumak isterim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani aşk var aslında fantastik bir roman farklı şeyler anlatıyor ama aşksız yapamamışlar. Sanırım daha fazla kitlelere ulaşabilmek için aşk bazı yazarlar için olmazsa olmaz :)

   Sil
  2. yaa evet :(( aşk oldu mu sevmiyorum aşksız önereceğin fantastiklerden varsa süper olur :)

   Sil