9 Nisan 2014 Çarşamba

Hazioz 'la Yaşama Dair: Sokak Kedisi Bob

Merhabalar arkadaşlar,

Geçen günlerde konuk yazar etkinliğini burada olan yazıda blogumda başlattığımı sizlere söylemiştim. Ve gerçekten güzel dönüşler alarak ilk yayınımı bugün sizlere sunuyorum. Tatlı arkadaşım Hazel, beni yalnız bırakmadığın için sana tekrar teşekkür ediyorum.

Sizlerde eğer Hazel'in blogunu takip etmiyorsanız büyük bir kaybınız var demektir. Öncelikle Hazel'in blogu için sizi sol baştan alalım buyrunuz .Yazıma başlamadan önce bloğunda beni ağırladığı için kitapveguzellik’e çok teşekkür ediyorum. Yazımı beğenmeniz dileğiiyle J

Kedicikleri hatta tüm hayvanları seven biri olarak bu kitabı okumak bana çok iyi geldi, son günlerde çoğu sosyal medyada hayvanlara işkence edenlerin sayısında ki artış tüm hayvan severleri üzdüğü gibi beni de oldukça etkiledi. Tabii bu tarz psikolojisi bozuk kişilere ne yapılacağı ayrı bir konu yada ne yapılmadığı ….!

*Can dostlarımızla ilgili daha önce yazdığım şu yazıma göz gezdirebilirsiniz…

James Bowen | Bob the Street Cat (Sokak Kedisi Bob)
Gerçek bir hikâye olduğunu bilmeyen yoktur ama söylemeden geçmeyelim, kişiler, kedicik hepsi etli butlu canlı kanlı yani J İlk kitapta James’in Bob’u buluşunu ve alt üst olmuş hayatını nasıl değiştirdiğini okuyorsunuz…Bir sarman kedi nasıl olurda bir insanın hayatını baştan aşağı değiştirebilir çok keyifle okuyacağınıza inanıyorum… Kitabı okurken eğer yanınızda pisicikleriniz de varsa inanılmaz muhteşem bir ambiyans olacağı kanaatindeyim…


James ile Bob sokaklarda müzik yapmaya başlarlar ve ayrılmaz bir ikili olurlar. Kısa sürede Bob’un bir hayran kitlesi oluşur ve birinin Bob’un patisiyle “çak” yaptığı videosunu Youtube’a koymasıyla da tüm hayatları değişir.
 

Google'dan alıntıdır.

Kitapda sevdiğim şeylerden birisi de James’in tavırları,  yani uyuşturucu bağımlısı biri ama yinede yılmamış, kendine bunun bir yerde sonlanması gerektiği bilen ve bunun için savaşan biri.Google'dan alıntıdır.

*James’in bir de bloğu var, blogda kitabın çeşitli  ülkelerde ki okuyucuları tarafından gönderilmiş fotoğrafları da yer alıyor çok eğlenceli bakmak için tık tık.

Bu arada Bob ve James’i izlemek için tık tık
Kitabın devam serisini önümüzdeki günlerde bloğumda okuyabilirsiniz ^.^


8 yorum:

 1. Benim iki tane minnağım var, bu kitabı alayım da beraber okuyalım onlarla bari :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) ne kadar eğlenceli olacak düşünemiyorum bile ^.^

   Sil
 2. Ne guzel yazmissin arkadasim, James'un blogunu bilmiyordum hemen bakicam simdi :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslı'cım sende çok güzel anlatmışsın :)) Bloğu çok keyifli dünyanın her yerinden insanlar foto gönderiyor :)

   Sil
 3. Ne guzel yazmissin arkadasim, James'in blogunu bilmiyordum hemen bakicam :*

  YanıtlaSil
 4. Bu kitap çok sevildi gerçekten blogu olduğunu bilmiyordum ya merak ettim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) Bloğu çok keyifli İstanbul manzaraları çok güzel

   Sil
 5. çok güzel bir kitaptı gerçekten, blogu bende bilmiyordum bakayım hemen

  YanıtlaSil