12 Nisan 2014 Cumartesi

Karalama Günlüğüm #1

Selamlaaar,,

Yine saçmalayacak bu kız diyenler olabilir aranızda. Nedense bugün bana aşırı enerji yüklendiğini düşünüyorum. Nereye sarsam hangi konuyla ilgilensem acaba diye düşünüyorum falan. Sonra bloga yazı giresim geliyor ve başlıyorum saçmalamaya...

Blogumu arada günlüğüm olarak kullanmak istiyorum bir PuCCa olamam belki ama sonuçta herkesin kendine ait anıları var. Anlatmak istedikleri var hayatta...

Dügünlerin, derneklerin, nişanların, sözlerin arttığı şu zamanda böyle bir post hazırlamak benim için çok mantıklı. Yine geldi para tuzağı aylar. Gitti güzelim paracıklar der ve üzüntümü sizlerle paylaşırım.
Şimdi diyebilirsiniz sen nişan, dügün yapmıcan mı diye. Benim ki ayrı arkadaş o zaman dertlenecek sizsiniz. kapiş ;) (Yazar burada okuyucu kitlesinin sülalesi olduğunu zannediyor, dokunmayın psikolojik olarak sorunlu)

Çevrem nişanlanan arkadaşlarımla dolu. Sen ne zaman evleniyorsun muhabbetlerinden gına geldi. Ailem asla açmazken bu konuyu sizlerin bunu söylemesi çok saçma sevgili umursamadığım arkadaşlarım. Ayrıca ben ne bileyim adam ne zaman teklif edecek. Sonuçta kızım ben gidip hadi evlenelim mi diyeyim. Gider koca taşlı yüzüğüm. Beklentim koca taşta bakalım gelen ne olacak...

Velhasılı kelam asıl anlatmak istediğim kendi nişanım değilde nişan adetleri. Sivaslıyız gardaş nişanlarımızda dügünlerimizde halay çekeriz. Herkes önlere geçmek için kudurur zannedersinki ayın halay başı seçilecek.
Aile tarafından bir baskıya falan maruz kalırsın sonra orandan burandan cimciklerler "haydinn gızım galk oyna" tamam teyzecim çok istiyorsan kalk sen oyna demek istesende susuyorsun bazenn.. Hayat şartları ne yaparsın.
 

Halay ritüeli bittikten sonra çiftetelliye geçilir. Yakın akrabaları pistlere alıyoruz diye kroca bir ses duyarsın uzak diyarlardan. Neden hep ses tonlarınız aynı sizin ?
 
 

Üst karikatürde gördüğünüz üzere aynı öyle bir konuşma geçer insanların arasında. Tabii henüz benim ismim okunmadı diyen olmamıştır ama bunaltırlar insanı. Yapmayın sevgili oynak aile bireyleri sonra adetlerimiz neden bitti diyorsunuz. 

Sevgili okuyuclarım bu kız bu kadar saçmaladı da gitmesin o zaman diyorsanız. Söz olur gitmek lazım mantığıyla arada sırada tanıdığım kişilerin önemli günlerine uğrar iki halay çeker sonrasında yerime otururum. Oynaklık kanımda var. Ne yapalım be genler !


4 yorum:

 1. he he çok yaşa emi :) oynamayı çok severim ama herkesle olmuyor ki arkadaş :)severek okudum canım:-*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani kafana göre kişileri bulunca herşey tamam olacak :)

   Sil
 2. ay hiç sevmem genelde kalkmam oynamaya uyuz tiplerdenim ben :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğim gibi oynamak kanımda var :)

   Sil