16 Haziran 2014 Pazartesi

Güneş Kremi Kullanımı ve Öneriler

Merhabalar arkadaşlar,

Benim uzun süredir beklediğim mevsim geldi çattı. Yaz mevsiminin sevdiğim yanı çok sıcaklığı değil denize girmem. Özellikle deniz denildiğinde akla gelen malzemelerden biri olan güneş kremlerinin yanlış kullanıldığını düşünüyorum. Ve bu yüzden sizinle 3 markanın ürününü incelemek istedim. Aşağıda gördüğünüz üzere Bioderma, Vichy ve La Roche Posay markalarının güneş kremleri bizleri bekliyor.

Neden Güneş Kremi Yanlış Kullanılıyor ?

Güneş kremi sadece denizde sürülecek bir ürün değildir. Birçok kişi güneş kremini sadece denize veya havuza girdiğinde, güneşlendiğinde kullanır. Fakat güneş kremleri hayatımızın büyük bir bölümünde olması gerekiyor. Özellikle yüzümüzde güneş lekelerinin kalmaması için kremlerimizi hergün sürmeliyiz.

Yazı Anladık Ama Neden Diğer Mevsimlerde Güneş Kremi Kullanmalıyız ?

Güneşin çıktığı anlarda değil sadece dışarıda olduğumuz ve florasanın bile olduğu yerlerde ışınların direk cildimize yansımasından dolayı, cildimiz çok çabuk etkilenir ve cildimizde lekeler oluşur. Geri dönüşü olmayan bu lekelerin oluşmasını istemiyorsanız güneş kremi kullanın

Cildim Çok Hassas Hangi Güneş Kremini Tercih Etmeliyim ?

Daha çok dermokozmetik ürünlerinin bilinir markalarından aldığınız güneş kremlerini tercih etmelisiniz. La Roche Posay ürünleri hassas ciltli kişiler için özel testlerden geçilerek üretilmiştir. 50+ kremler cildinizi rahatlıkla tüm UVA ve UVB ışınlarından koruyacaktır.

3 güzel soru-cevaptan sonra gelelim benim kullandığım güneş kremlerine :)


Tüm güneş ürünlerimi 50+ kullanıyorum. Esmer tenli bir yapıya sahip olduğum ve daha fazla yanmaya gerek duymadığım için bence korunabilirliği oldukça iyi. Özellikle geçen sene Vichy 50+ güneş kremini tatilde oldukça fazla kullandım ve gerçekten etkisini rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. La Roche Posay Anthelios XL serisi yapısı ve hassas ciltlere ait kullanımıyla sizi ve cildinizi oldukça iyi bir şekilde koruyacaktır. Bioderma ürünlerini özellikle 100 ml. boyutundan dolayı daha çok tercih ediyorum. Hem daha fazla kullanılabilirliği hem de oldukça fazla koruma yapısıyla yazın sizi ve ailenizi koruma altına alacaktır. Sizlere küçük bir tavsiye;

Özellikle denizde, havuzda, güneşlenirken sürdüğünüz güneş kremlerini 20 dk bir yenileyin.

okuduğunuz için teşekkürler, Öpüldünüüzz :*

2 yorum:

  1. Biodermayı her gün evden cıkmadan sürüyorum ama gün içinde yenilemiyorum bişe olur mu acaba

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Güneş çok fazla etkiliyorsa yenilemek gerekiyor. Çünkü özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının fazla gelmesinden dolayı güneş kremi emilimi daha hızlı oluyor.

      Sil