4 Haziran 2014 Çarşamba

Karalama Günlügüm #3 - Beyin Bedava

Sevgileeeer diye bir giriş yapası geliyor insanın arada :) ama Merhabalar dostlarım

Öncelikle iyi olmanızı temenni eder ve sözlerime başlarım. Yine saçmalamam ramak kalmış diyebileceğimiz zamanlarda enerjimi karalama günlüğüme ayırmak istiyorum.

BEYİN BEDAVA

Kitap okumayı seven biri olarak her boş bulduğum zamanı kitaplarımla değerlendiriyorum. Okumak benim hayat felsefem olabilir. Ne kadar sayısal mezunu olsam bile okumaya ilgim daha fazla. Aslında anlatacağım, biraz sinirleneceğim ve sitem edeceğim konu kitap okumakla çok alakalı değil ama sosyal mesaj vermek istedim !

Dediğim gibi tüm boş vakitlerim kitap okuyarak geçiyor. Servisle gidip gelirken saatin 7 olması veya 17 olması benim için farketmiyor. Okuyorum. Bazen müzik dinliyorum. Ama sessiz. Çünkü ben DÜŞÜNÜYORUM, çün ben SAYGILIYIM, çünkü ben bana yapılmasını istemediğim şeyleri başkasına YAPMAM. Yeteri kadar büyük puntolarla bu yazdığım kelimelerine gözüne gözüne sokmak istiyorum senin bağyan. Anlatabildim mi ?


Sözüm servis arkadaşlarıma, otobüste, metroda, vapurda yanında bir insan kitap okurken saygısız davrananlara. Hunharca gülenlere, sesli sesli konuşanlara ve bunları kör gözleriyle yapanlara. Her ne yapıyor olursak olalım bir topluluğun içerisindeysek eğer insanları rahatsız etmememiz gerekir. Bunu benden öğrenecek değilsiniz. Ne demiş ÖSYM' nin sınavına girip çıkan abimiz "BEYİN BEDAVA" kullanmasını bileceksin.

Sadece kitap okuyanlara karşı saygıdan bahsetmiyorum. Yaşlısı, hastası, kitap okuyanı, sessizliği seveni, bare burada rahat verin diyeni olabilir. Sadece biraz dikkat..

 Teşekkürler, Öperim hepinizi :)

2 yorum:

  1. nerdeee onlarda o saygı ... otobüslerde sinirlenip kitap okumayı bıraktığım çok oldu, demek hala aynı ...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynı tabi canım telefonla konuşuyorum yanımda öyle bir gülüyor öyle bir sesli konuşuyorki telefonu bile ona veresim geliyor. Kesinlikle saygıdan yoksun yaşıyor bazı insanlar ve bu durum beni sinirlendiriyor

      Sil