8 Temmuz 2014 Salı

Esteworld Gezimiz #1


Merhabalar arkadaşlar,

Eğer beni instagramdan takip ediyorsanız, geçen gün Esteworld gezisi yaptığımdan haberdarsınızdır. Ben ve kadim dostum Mehtap yani My Little Mascara, Banu Hanım'ın önderliğinde güzel bir gün geçirdik. Bilgilendik, öğrendik, eğlendik... Şimdi bunları size aktarma vakti.Bildiğiniz üzere Altunizade'de Hülya Avşar'ın katılımını gerçekleştirdiği yeni bir şubeyle Esteworld geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Hastanenin içerisini gerçekten beklediğinizin üzerinde bir kalitede görebileceksiniz. Cafesinden, odalarına, doktorlarından, tüm çalışanlarına kadar verdikleri özen ve düzen oldukça ortada. İstanbullu bayanların ve namını duyup il dışından gelen müşterilerinin bulunduğu bu kuruluşun gelin birlikte tarihçesine göz atalım.

Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu, Etiler, Bahçelievler ve Altunizade bulunan şubeleri ile üç farklı noktada faaliyet gösteren bir sağlık kuruluşudur. Esteworld, Aktif şubelerine ek olarak 2014 yılında Altunizade de yeni bir Estetik Cerrahi Kompleksi kurmuştur.Esteworld, Plastik Cerrahi, Zayıflama Tedavileri, Yaşlanma Tedavileri, Lazer Tedavileri, Saç Ekimi ve Saç Tedavileri alanlarında faaliyet göstermektedir.
 Firmanın tarihçesinde bahsedildiği gibi İstanbul'da birçok şubesi bulunmaktadır. Altunizade'de yeni açılan şube ise gerçekten görülmeye değer. Gelin sizinle önce odalarını inceleyelim.


Kendinizi bir otel odasında gibi hissedebileceğiniz alanların bulunduğunu görebiliyor olmalısınız. Aydınlatmalar, dizaynlar ve temizliği ile rakiplerinden oldukça önde olarak görünüyor. Lüks bir operasyon geçirmek kim istemez ki ?


İlk buluşmamızda Banu Hanım ve Mehtapla birlikte halka açık olan "estecafe" 'de oturduk. Öncelikle oldukça keyifli bir sohbetti bizim için. Biz sorularımızı sorduk Banu Hanım ise hiç atlamadan ve sıkılmadan sorularımızı cevapladı. Soğuk bir şeyler içme düşüncesine girdiğimizde herkesin aklına gelebileceği gibi bizimde ilk olarak aklımıza kola geldi fakat estecafe'de gazlı içecekler bulmak imkansız. Dr. Ender Saraç yönetiminde hazırlanan bir tercih sklası bulunmakta. Kısacası sağlıklı günler için estecafe'yi tercih edin. :)) Küçük bir reklamın ardından devam ediyorum. Limonata içerek sağlıklı bir gün geçirdik bizde. Yalnız Limonatalar istediğiniz zaman hemen içeride yapılıyor. Yani tamamen sağlık düşünülüyor. İçeceklerimizden sonra yemekhaneye giderek yemeklerimizi yedik, yapanın ellerine sağlık gerçekten güzeldi.


Çok konuştuğumu biliyorum fakat Esteworld'te yok yok. Bu gördüğünüz kesinlikle bir Nescafe makinesi değil. Her katta özenle yerleştirilmiş Alkali Su makineleri mevcut. Peki Alkali su ne mi ?

Alkali Su Nedir? 
Su içerisinde bulunan hidrojen ve hidrosit iyonlarının miktarı suyun asitliğini ya da alkalitesini belirler. Hidrojen iyonu suyun içinde fazla ise su asidik, hidrosit iyonu fazla ise su alkalidir. Potansiyel hidrojen veya hidrojenin gücü olarak tanımlayabileceğimiz pH değeri 7′den düşük olan sular asidik, 7 olan sular nötr, 7′den fazla olan sular alkalidir.
Alkali su, normal suya göre 6 kat daha hidratördür. Alkali su temel olarak normal sudan değişiktir. Hücrelerimize daha kolay nüfuz eder.
Alkali su, normal içme sularına oranla yüksek antioksidan olma özelliği taşır.
Alkali, yani pH 8 – 8,5 olan su, modern yaşamı tehdit eden hastalıklara karşı koyabilmek için atılan en büyük adımdır. Ayrıca cilt ve deri için ideal bir kozmetik ürünüdür. Düzenli olarak içildiği ve düzenli olarak uygulandığında (yüzünüzü alkali suyla yıkıyorsanız) cildi sıkılaştırır. Akne, sivilce, leke ve benzeri rahatsızlıkların iyileşmesini sağlar. Egzamayı tedavi eder. Saçları canlandırır, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. Bu arada suyunuzu cam şişede içmeye özen göstermelisiniz.


 Daha detaylı olarak farklı bir yazıda anlatacağım. İçerisine girince kendimizi deyim yerindeyse kaybettiğimiz Cilt alanına küçük bir merhaba diyelim. Annagaspi, Image Skincare, Jane Iradle ürünleri ayağımızı yerden kesmiş olabilir.


Son olarak içeri girdiğinde insanın içini ferahlatan, beyazın asilliği ile bürünmüş Lazer epilasyonlarının yapıldığı köşke gittik. Detaylı olarak lazer hakkında bilgiler edindik. Bunun içinde ayrı bir yazı ve küçük küçük sürprizler sizleri bekliyor olabilir, takip etmeye devam ediniz :))


Son olarak tüm sorularımızı dinleyen, cevaplayan, bizi içtenlikle karşılayan, güler yüzünü asla esirgemeyen tüm Esteworld çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder