10 Temmuz 2014 Perşembe

Kocan Kadar Konuş !

Selamlaaar

Bitirdiğim kitaplar arasından ilk yazmak istediğim kitap olan Kocan Kadar Konuş ile sizlere merhaba demek istiyorum. Aslında şu sıralar okuduğum tüm kitaplar istisnasız çok mükemmel. ! Diğer kitapları ve o kitapları benimle buluşturan arkadaşımı da unutmadım tabii ki daha sonraki bir yazımda detaylı olarak bahsedecegim ama buradan kendisine çok teşekkür ediyorum.

Sevgili Mehtap geçen buluşmamızda bana çok merak ettiğim ve onun okuyup çok beğendiği bu kitabı bana getirdi. Getirmesi ve bitmesi çok kısa süre aldı. Çok sürükleyici olan bu kitabı herkese tavsiye ediyorum.


İlk okuduğumda olayların hiç böyle olacağını tahmin etmemiştim. İlk defa okuduğum bir kitapta merak duygum yok aksine gülme duygusu oluşmuştu. Evet bayağı okuduğum her sayfada yok artık deyip bir kahkaha patlatıyordum. Hatta bir kaç sayfada gerçekten aşırı güldüm. Buradan kitabın yazarına sesleniyorum. Ne güzel kafadaymışsın sen ! Ne güzel yazmışsın öyle. Ben bu kitabı gerçekten herkese tavsiye ediyorum. Okuyun zaten kısa sürecektir.

Tanıtım Bülteni

"Türkiye'de kadınların DNA'larına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. 'Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş' atasözü, anneannem Peyker'in lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.

Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30'una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!"

Evli misin?
Ya nişanlı?
Sevgilin var mı?
O da mı yok!
Yaş kaç?
Hmm. Anlaşıldı.

Sen en iyisi bu kitabı bir oku. Yalnız değilsin Türk kızı! Senden çok var -ay bunu da yanlış anlayıp trip atarsın sen şimdi. Yok, öyle demek istemedik. Ailen, çevren, eşin-dostun-arkadaşınkankan, hepsi evlilik lafı ediyor değil mi? Ama zor iş.

Koca bulmak ÇOK zor iş arkadaş…

8 yorum:

 1. Son zamanlarda çok görüyorum ben de en kısa zamanda alıp okumak istiyorum bakalım. :)

  YanıtlaSil
 2. :) Fakültede Rektör'ün verdiği bir ders vardı kocaaaaman amfide düşün belki 300 kişiyiz konu açıldı bir yerden dediği şu oldu :)) Gençler bakın üniversite de eş buldunuz buldunuz bulamadınız bir daha bulamazsınız :))) düşün artık herkes koptu ama haklıymış ben eşimle ünide çalıştım evlenen tüm arkadaşlarım da :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Evet kanıtlanmış bir durum bence bu. Ama ben üniversiteden bulmadım. Evelenemeyecek miyiz doktor hanımm :)

   Sil
  2. ahahah bende evde kaldım :)
   Ben kitabı çok beğenmedim ama

   Sil
  3. :D Ben daha önce böyle bir kitap okumamıştım doğrusu ve güldürdüğü noktalar olduğu için sevdim

   Sil
 3. Tekrar tekrar sıkılmadan okuyacağım nadir kitaplardan biri beğenmene çok sevindim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim tatlım kitap haftasonu sahibine ulaşacaaak :D

   Sil