8 Eylül 2014 Pazartesi

Konuk Yazar #6 / Hanesüs - Debbie Macomber- Küçük Mucizeler Dükkanı

Tatlı arkadaşımın blogunu lütfen takip ediniz, güzel paylaşımları ve devam eden bir çekilişi var. Konuk yazar olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum :*
 
------
 
İnsanların tanışması için illa ki yüz yüze olmasına gerek olmadığını düşünüyorum. İnsanlar bir şekilde tanışır arkadaş olurlar.
Bende Hazal'ı bir şekilde tanıdım :) Tanıdığım için de gerçekten çok mutlu oldum :)
Blogunda konuk yazarım olmak ister misiniz yazısını görünce neden olmasın dedim :)
Öncelikle beni konuk ettiğin çook çook teşekkür ederim :)
 
Hemen hemen herkesin okuduğu hakkında iç aşağı beş yukarı fikir sahibi olduğu ve benim de okuduğum "Küçük Mucizeler Dükkanı" isimli kitaptan bahsedeceğim.
Kitapta birbirlerinden bağımsız hayatları olan daha önce birbirlerini tanımayan dört kadının hayatlarından kesitlere yer verilmiş.
 
 
 
Aslında bu dört kadın hayatımızda her zaman rastlayabileceğimiz kendimizle özdeşleştirebileceğimiz karakterler.
 
Bunlardan ilki ve Bir Yumak Mutluluk Dükkanı'nın sahibesi Lydia Hoffman
Çoğumuzun adını bir defa bile duyduğumuzda korktuğu kanseri iki defa yenmiştir Lydia.
İlk hastalığıyla göz muayenesine gittiğinde tesadüfen tanışmış ve o sancılı süreç başlamıştır. Her şeyin bittiğini düşündüğü anda ise beynindeki tümörün tekrar büyüdüğünü öğrenmiştir. Bu mücadelesini ise "Kanserle mücadelemin ikisinden sağ çıktım. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim." diye anlatıyor kitapta.
 Sizinle tanıştıracağım kişi ise Jacqueline Donovan. Her mükemmel görünen hayatın içinde problemlerin en büyüğünün var olabileceğinin kanıtı. Oğlu Paul onaylamadığı bir kişi ile evlenmiş hem de gelini Tammie Lee evlendikten hemen sonra hamile kalmıştır. Onları kabul etmediği içinse kocası Reese ile arasında var olan sorunlar daha da artmıştır. Onu bizim mucizeler dükkanımıza getiren neden ise bambaşkadır. Paul ona iyi bir babaanne olamayacağını söylemiş ve o da buna çok fazla içerlemiştir.
 
Herkesin hayatta ulaşmak istediği bir hedefi vardır. Kimimizin hedefleri Kaf dağının arkasındaymış gibi uzak ve ulaşılmazdır. Bazılarımızın ise çocuk sahibi olmak isteyecek kadar basittir. Carol Girard'da anneliği kendisine hedef seçerken bu kadar zor olacağını düşünmemiştir sanırım.
 Anne olmak söylerken bu kadar kolayken acaba Carol anne olmayı başarabilecek midir? Hayatta umudumuzu kaybettiğimiz anlarda kendimizce işaretler ararız. Bir Yumak Mutluluk dükkanının camında gördüğü afişte Carol için en büyüğü olmuş ve mucizeler dükkanımıza dahil olmuştur.
Herkesin mükemmel bir ailesi maaş garantisi olan işi ve ailelerimizin bahsettiği doğru düzgün arkadaşları olmayabilir. Alix Townsend işte bunların hepsinden yoksun kaç sıfır yenik olduğunu bile bilmeden hayata başlamıştır. Sosyal hizmet saatini doldurmak için geldiği mucizeler dükkanında kendini keşfedip hayatına farklı bir yön vermeyi başarabilecek midir?
 
Birbirinden farklı hayatları olan bu dört kadının hayatını 3saat gibi bir sürede elimden bırakmadan okudum. Kitabın dili çok akıcı ve bu yüzden sizi yormuyor. Carol için lütfen bu sefer olsun diye dua ederken  Jacqueline'dan gelinine bir şans vermesini bekledim. Sanki görünmez biriydim ve o dükkanda bende vardım.
 
 

 

Kitabı bulduğunuz anda okuma fırsatını kaçırmayın :)
Tanrının Unutulan Çocukları Kitap yorumunda görüşmek üzere :) 

1 yorum:

  1. yayınladığın için çok çok teşekkür ederimmm :)

    YanıtlaSil