17 Eylül 2014 Çarşamba

Sabahattin Ali -Kürk Mantolu Madonna

Merhabalar arkadaşlar,

Sıkıntılı bir Çarşamba gününden merhabalar. Umarım iyisinizdir. Çünkü benim moralimde, günümde kötü geçiyor ne yazık ki :)

Neyse kötü düşüncelerle sizi olumsuza sürüklemeden. Kesinlikle okunması gereken bir kitaptan bahsediyor olacağım.

Kocan Kadar Konuş kitabını okuduktan sonra eğer okumazsam ayıp olur dediğim Sabahattin Ali'nin kitabını hemen gidip aldım. Aslında listemde öncelikli çok kitap vardı ama yazar öve öve bitirememişti bu kitabı almasak olmazdı.

Okudum. 1,5 günümü aldı kitabın bitmesi. Detaylı okudum hissettim. Çok güzeldi. Anlattığı konu insanı kendine çekiyor ve bence rahatlatıyordu. Aşkın, imkansızlığın, hasretin tüm izlerini bulabilirsiniz bu kitapta...

Kürk Mantolu Madonna 

Tanıtım Bülteninden

"Her gün, daima öğleden sonra oraya gidiyor, koridorlardaki resimlere bakıyormuş gibi ağır ağır, fakat büyük bir sabırsızlıkla asıl hedefine varmak isteyen adımlarımı zorla zapt ederek geziniyor, rastgele gözüme çarpmış gibi önünde durduğum "Kürk Mantolu Madonna"yı seyre dalıyor, ta kapılar kapanıncaya kadar orada bekliyordum."

Kimi tutkular rehberimiz olur yaşam boyunca. Kollarıyla bizi sarar. Sorgulamadan peşlerinden gideriz ve hiç pişman olmayacağımızı biliriz. Yapıtlarında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkaran Sabahattin Ali, bu kitabında güçlü bir tutkunun resmini çiziyor. Düzenin sildiği kişiliklere, yaşamın uçuculuğuna ve aşkın olanaksızlığına (?) dair, yanıtlanması zor sorular soruyor.

1 yorum:

 1. Kürk mantolu madonnayı bende okumuştum çok beğendim.
  Blog keşif etkinliğinden geliyorum.
  Bloğunuzu takibe aldım.
  Benim 2 bloğum var.
  1.si prettythingscute yani sevimli güzel şeyşer adlı bloğumda geneli kendi yaptığım ufak tefek dıy projeleri ve çalışmalarımı görsel anlatımlı paylaşıyorum.
  2.si ise Beğendim Paylaştım isminde nette gezip beğendiğim güzellikleri adresleriyle yayınladığım sayfam.
  Sizi ve tüm bloger dostlarını beklerim.Sevgiler

  YanıtlaSil