25 Aralık 2014 Perşembe

Abim Deniz - Can Dündar

Merhabalar arkadaşlar,

Bugün sizlere güzel bir kitabın tanıtımını yapmak istiyorum. Başlıktanda anlayacağınız gibi bugünün kitabı "Abim Deniz". Can Dündar'ın kaleme aldığı sevgili "Deniz Gezmiş'in" kardeşi "Hamdi Gezmiş"'in anlattığı güzel bir kitap.

Bu soğuk günlerde kahvenizi alıp, bu güzel kitabıda yanınıza alarak güzel bir haftasonu geçirebilirsiniz.Deniz Gezmiş'i tanıyacaksınız. Hala akıllardan çıkmayan her seferinde ilk akla gelen kişiyi. Güldüğünü okuyacaksınız, durgun hallerini. Deniz'den izler bulacaksınız.

Ve bugüne kadar görmediklerinizi görecek, duymadıklarınızı okuyacaksınız. Can Dündar yine harikalar yaratmış"Bu kitapta Deniz'in durgun, fırtınalı, eğlenceli, dalgalı hallerini ve yer yer derinliklerini bulacaksınız. Neden bugün hâlâ on binlerce çocuğun adında yaşadığını, her kesim tarafından sevilip sayıldığını, ölüm yıldönümlerinde nasıl olup da her yıl biraz daha büyüyen kalabalıklar toplandığını, her direnişte, her mitingde isminin niçin ısrarla anıldığını, neden Gezi Direnişi patladığında AKM'nin en görünür yerine onun posterinin asıldığını daha iyi anlayacaksınız."

Bugüne kadar özenle saklanan fotoğraflar, mektuplar ve belgeler, Can Dündar'ın deneyimli gazeteciliği ve Deniz'in yıllarca sessiz kalan kardeşi Hamdi Gezmiş'in tanıklığıyla birlikte ilk defa bu kitapta gün yüzüne çıkıyor. Devrim ideali peşinde fedakârca koşturmuş bir kuşağı ve dönemin siyasi atmosferini ortaya koyan Abim Deniz Denizlerin "onurlu ve cesur" duruşlarına içten bir selam…
(Tanıtım Bülteninden)

2 yorum:

  1. Okumak istediğim kitaplardan. Daha önce hayat hikayesini okudum ama kardeşinin gözünden hikayeyi merak ettim.

    YanıtlaSil
  2. bende merak ediyorum bu kitabı en kısa zamanda okuyacağım. Tanıştığımıza memnun oldum :)

    YanıtlaSil