28 Aralık 2014 Pazar

İzledim: Hobbit: The Battle of Five Armies

Selamlar,

Geçen hafta izlediğim bu mükemmel filmi sizin için bu haftanın önerisi olarak yazmak istedim. Çünkü gerçekten çok muhteşem bir film olmuş.


Bildiğiniz gibi Hobbit filmi, Yüzüklerin Efendisi serisinin önceki konularını anlatmakta. 2012 yılında Beklenmedik Yolculuk, 2013 yılında ise sevenlerine vakit kaybettirmeden çıkardığı Smaug'un Çorak Toprakları filmiyle adeta sinemaseverlere görsel şölen yaşattı. Heyecanla beklediğimiz serinin son filmi olan Beş Ordunun Savaşı ( The Battle Of Fiva Armies) 17 Aralıkta vizyona girdi. Vakit kaybetmeden hemen 20 Aralıkta bu filme gittim. Gerçekten tek kelime ile görsel bir şölen.

3D ve Altyazılı filme girdik. Aslında küçük bir tavsiye filmleri türkçe dublaj izlememeniz. Zaten Hobbit'in son filminde dikkat ettimde kullanılan kelimeler kesinlikle anlaşılmayacak derecede değil bazı yerlerde altyazıyı okumanıza gerek kalmıyor.Filmde olmaması gereken "bence" iki sahne vardı. İlki Kili ile Taureil(umarım doğru yazmışımdır) arasındaki aşk hikayesiydi bilemiyorum bence bu kadar savaş, macera içeren bir filme gitmemiş. İkinci sahne ise gerçekten fiyasko olan Orlando Bloom'un savaş sahnesiydi. Taşların üzerinden bir atlayışı vardı ki gerçekten görülmesi gerekir. Cüneyt Arkın'ın çırağı bile olamaz fakat gerçekten gereksiz bir sahneydi ve oldukça uzun. Bence Orlando Bloom bile bu sahneyi çekerken gülmesine engel olamamıştır.

Kısacası bu iki sahne dışında güzeldi film. Sevgili Martin Freeman'ın oynadığı tüm dizi ve filmlere bayılıyorum. Fakat biz onu Bilbo Baggins olarak çok sevmiştik. Bu serinin son filminde macerası sonlanarak evine geri dönmüştür.

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Bence haftasonu için güzel bir plan... :))

3 yorum:

 1. merhaba,
  mailine bakmayı unutma

  YanıtlaSil
 2. geçenlerde bazı eleştirmenlerin yazılarını okduum, özellikle efektlerine çok laf etti fakirler. efekten ne anlar bu gerzekler demekten alamadım kendimi filmi izleyince. 2 yerde rahatsız oldum ama diğerleri süperdi. koskoca filmi stv dizilerine benzetenlere selam olsun! Onlar filmden ne anlarlar ki zaten?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film efektlerini -ben- iyi buldum. Biraz kısıtlamaya çalıştıkları için savaş gelip geçti sanırım son film olduğu için bir sinemaseverler daha uzun soluklu bir film istedik. Ama yurtdışı yapımları herzaman çok güzel oluyor

   Sil