18 Ağustos 2015 Salı

Dukan Express Maceraları vol 1

Merhabalar arkadaşlar,

Şu sıralar bir diyet, bir iş başvurusu, bir spor ve iş arasında gidip gidip geliyorum. Peki ya hangisini tutturabildin dersen spor ve diyet iyi gidiyor diyebilirim. Yakın arkadaşım "Burcu" Dukan diyetini benimle tanıştıran kişi aslında nazarlar değmesin mükemmel şekilde kilo verdi kendileri...


Benimle fazlalıklarımın olduğu kesinlikle aşikar vermem gerekiyor fakat yemek çok tatlı geliyordu. Aklımda dönüp dolaşan tilkilikler en sonunda Dukan'a demir attı. Ama gelin görün ki ben dukanı tam anlamıyla yapamayacağımın güzelce farkındaydım. Araştırmalarım sonucunda Dukan Express adı altında oldukça makul bir diyet olduğunu fark ettim.

Ben ayda 6-7 kilo değilde, 3-4 kilo versem bile bana yeter diyordum bu yüzden bu diyeti tercih ettim. Bu 3. haftam 2 haftanın sonunda 3 kilo verdiğimi farkettim yani çevremdekiler kilo verdin diye ağız birliği yapmadılarsa gözle görünür bir farklılık var bu haftanın sonunda -umarım- 4 kilo vermiş olarak merhaba diyebilirim yeni haftaya.
Peki Hazal ne yapıyorsun ?

Aslında sadece listeyi uyguluyorum. Dukan bilen bilmeyen vardır bir Protein diyeti. 1 gün saf protein alıyoruz, yulaf kepeği ve suyu asla aksatmıyoruz. 2. ve 3. günlerde protein+sebze haftanın tüm günleri yulaf kepeği kesinlikle yenmeli ve su içilmeli. 4. ve 5. günler protein+sebze+meyve olarak devam ediyor. Tabii meyve yerken izinli miktarda yemenizi tavsiye ederim. Mesela üzüm ve muz yiyemiyoruz. Karpuz ve kavun en çok tercih edilen meyvelerden fakat oldukça şekerli olduğundan pek tercih etmiyorum. 6. ve 7. günlerde 2 dilim ekmek ve 40 gr yağlı peynir+ 200 gr nişastayı hayatımıza sokuyoruz. Son gün ise ödül ögünümüz var tabii abartmasak daha iyi olur. Öglen yemeğiniz + tatlı + 1 kadeh şarap tercih edilebilir.

Yumurtanın bu kadar tok tuttuğunu bilmezdim, tavuk ve köftede oldukça sıkı tutuyor. Ben yeşil çayı çok tercih edemiyorum fakat bence bir diyet için olmazsa olmaz. Yazımı yayınlayıp yeşil çayımı mideye indireceğim.

Peki siz hangi diyetleri uyguladınız ?

2 yorum:

 1. Dukan diyetini iki kere uyguladım.
  Bir çok karma diet ve Karatay teyzemin diyetini de uyguladım (karatay hayat felsefeme daha yatkın kesinlikle, ama işin ucunu kaçırdığım için fena oldu)
  Dukan diyeti yaptığım sürede gayet güzel kilolar verdim. En son verdiğim kiloda hedef kiloma ulaşmadan hedef ölçülerime ulaşmıştım :)
  Şimdi bebişimi bekliyorum. Doğum sonrası üçüncü kez dukan diyeti ile zayıflaacağım inşallah ;)

  sana kolaylıklar diliyorum. Ekspres diyet dukan diyetini en rahat güncellemsinden biri.
  Sürekli olarak tekrarlanabilirse çok güzel sonuçlar alınıyor. aman dikkat ödül öğünü fazlaya kaçmasın toparlanamıyor ;)

  YanıtlaSil
 2. Ben de bu diyeti uyguluyorum ve bir ayda 5 kilo verdim. Hamilelik öncesinden de zayifim şu anda.
  Benim blogumu da beklerim.
  Denizalplehayat.blogspot.com

  YanıtlaSil