26 Ekim 2015 Pazartesi

kitap İnclemesi: Bir Christian "Grey" Hikayesi

Merhabalar arkadaşlar,

En son okuduğum kitapla uzun süredir ara vermiş olduğum kitap yorumlarıma başlamak istedim. Aslında çok fazla spoiler vermek istemiyorum. Sadece bir kaç cümleyle bu kitabı özetlemek sanırım yerinde bir davranış olacaktır.


Neden fazla spoiler vermiyorsun derseniz çok haklısınız fakat ben bu kitabı alana kadar hiç bir yorumu okumadım bunun nedeni ise herkesin beklentisinin farklı yönde oluşu. Evet çoğu yorumda görüldüğü gibi Elli ton üçlemesini okuyanların bazı yerleri su gibi geçeceği hatta sıkılacağı yönünde ama yine E. L James ana fikri Christian'ın düşüncelerinde saklamak olmuş. Onun karmaşık yapısını anlayabilmek ve Ana için nasıl değiştiğini asıl konunun aşk olduğunu anlatabilmek olmuş. Bu kitap evet benim beklentimi çok fazla kapsamıyor fakat tüh ya o kadar parayı da nasıl verdim, boşuna zaman kaybı, keşke okumasaydım hep bilindik cümleler falan asla demem.

Bence okunmalı, anlaşılmalı :)

Tüm dünyada fırtınalar estiren "Grinin Elli Tonu" serisi devam ediyor!

Şimdi Anlatma Sırası Christian'da…
Sende bir şeyler var Anastasia.
Uzak duramıyorum senden.
Ateşe uçan pervane gibiyim.
Seni fena halde istiyorum, hem de tam şu anda…

E L James, dünyanın dört bir yanında milyonlarca okuru kendine esir eden bu aşk hikâyesine, Christian'ın kendi ağzından; onun düşünceleri, duyguları ve hayalleriyle yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Christian Grey her konuda kontrolü elinde tutmayı seviyor; dünyası düzenli, disiplinli ve bomboş - ta ki Anastasia Steele, biçimli bacakları ve birbirine girmiş uzun kahverengi saçlarıyla ofisine düşene kadar. Christian onu unutmaya çalışsa da anlayamadığı ve karşı koyamadığı bir duygu fırtınasına kapılıyor. Daha önce tanıdığı bütün kadınların aksine utangaç, saf Ana sanki Christian'ın "iş dünyasının züppe harika çocuğu" maskesinin altındaki buz gibi, yaralı kalbini görebiliyor.

Ana'yla birlikte olmak Christian'ı her gece uykularını kaçıran çocukluk korkularından kurtarabilecek mi? Yoksa karanlık cinsel arzuları, 
kontrol takıntısı ve kendine duyduğu derin nefret bu kızı uzaklaştırıp ona sunduğu hassas kalbi parçalayacak mı?
(Tanıtım Bülteninden)

3 yorum:

 1. Merhaba, bloğunuzu çok beğendim. Böyle bir bloğa sahip olduğunuz için sizi kutluyorum.
  Sizi kendi bloğuma davet etmek isterim. Nurselin Mutfağı
  Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. ilk kitabı okuduktan sonra diğerlerinden çok sıkıldım bunu da alıp okumak gelmiyor içimden hiç..

  YanıtlaSil
 3. Merhaba bloghnuxu ixliyotum bnada beklerim

  YanıtlaSil