20 Ekim 2016 Perşembe

Diyet Günlüğüm #2

Merhabalar arkadaşlar

Diyet günlüğüm hakkında uzun süredir yazmadığımı farkettim. O zaman başlayalım


Bugün yaklaşık 75 gündür diyetteyim. Tabii diyetteyim demek yerine artık sağlıklı yaşam'ı kullanıyorum. Zaten bir ömür kendimi sağlıklı çözümler arasında görmek için bu süreci yaşıyorum ve yaşamaya devam edeceğim.


diyet ile ilgili görsel sonucu


Peki gelelim neler oldu Cumartesi günü tartılacağım şimdilik sizlere tahmini verdiğim kiloyu yazıyorum '11' evet çok gibi görünen az bir kilo. İlk ay oldukça hızlı bir süreç geçirdim yaklaşık 6 kilo verdim ve sonrasında yavaşladı 2. ay 3 kilo verdim. Henüz 3. ayım tamamlanmadı fakat yarısındayım ve 2 kilo verdiğimi hissediyorum. Umarım 3. ayı totalde 13 kilo vererek bitirmiş olacağım.


Daha ne kadar devam edeceğimi düşünüyorsanız hedefe henüz 10 kilo daha var. Yani benim için henüz 3 aylık bir süreç daha var. Bu süreçte diyetisyene ayda 2 defa giderek süreci ilerleteceğim. Hedef kiloma ulaşınca ise koruma sonrasında tabii ki diyetisyen kontrollerimi ayda 1 defa ve 2 ayda 1 defaya indirgemeyi düşünüyorum.


Kilo verdikten 1 sene sonra doktor kontrollerime son vereceğim. Bunun sebebi kilo almaya hazır bir vücudum olduğundan kendimi fazla kilolara ilerlemeden durdurabilmek sonrasında ise artık hazırım diyebilmek.


Sanırım ilk defa bu kadar kararlıyım ve sonlandırmadan bitmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü güzel şeyler oluyor, ben bunu yapabiliyorum. Yapabiliyorken neden organlarıma eziyet çektireyim, neden kolay yorulup, tükenmelerini sağlayayım ?


diyet ile ilgili görsel sonucu


Önereceğim birkaç şey var aslında. Diyetisyene gitmeden yapabilirsiniz. Gidemeyecek durumunuz, zamanınız olmayabilir. Şunu düşünün bu aralar herkesin paylaştığı Aşureler, siz 1 kahve fincanı yediniz arkadaşınız 1 kase. Sizin agzınızda aynı tad kaldı onunda öyle. Sizinde bitti onunda. Fakat onun aldığı kalori 400 iken sizin aldığınız kalori 100. Sonuçta yediniz mi ? Evet. Aslında amaca ulaşıldı. Yani diyeceğim o dur ki porsiyonları azaltın, su için, yürüyüş yapın (havalar soğuksa Leslie yapabilirsiniz), beyaz undan, ekmekten, şekerden uzak durun. Meyveleri gerçekten porsiyonlarına göre yiyin.


Değişimi hissedeceksiniz..


Sağlıklı günler,
Hazal

4 yorum:

 1. Elinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş.Blogunuza keşif etkinliğinden geliyorum benimkine de beklerim <3 sevgiler...
  http://merininblogu.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen geldim ve takip ettim, tanıştığıma çok memnunum :) <3

   Sil
 2. Çok iyi kilo vermişsiniz maşallah maşallah diyorum aman nazar değmesin. Ben çok zor kilo verdiğim için:((( Porsiyonları azaltma olayını bende bir süredir yapmaya çalışıyorum. Gerçektende onu yeme bunu yemeden daha mantıklı, insani,yapılabilir birşey:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet aynen öyle, hiç değilse yemedim diyemeyeceksiniz. Eğer böyle bir sürecin içerisindeyseniz ara öğünler yapmanızıda tavsiye ederim. Açlık seviyenizi oldukça düşürüyor :)

   Sil