25 Ekim 2016 Salı

Harry Potter ve Lanetli Çocuk - Harry Potter and the Cursed ChildMerhabalar,
Harry Potter ve Lanetli Çocuk


Merakla beklediğimiz Harry Potter and the Cursed Child kitabı Türkçe diline çevrildi. Kasım 2 tarihinde satışlarına başlanacak olduğu bütün online kitap sitelerinde yer alıyor.


Küçük bir fiyat analizi gerçekleştirdim. Babil.com, Dr.com ve okuoku.com sitelerine baktığımda hepsinde %20-30 civarında bir indirimle okurlarla buluşturdukları görünüyor.


Dr.com fiyatı: 16,72
Babil.com ve okuoku.com fiyatı : 15,40


Bu sitelerin kargo fiyatları ise 3-5 TL arasında değişiyor. 3 siteninde güvenilir olduğunu düşünüyorum ve online alışverişlerimi bu sitelerden yapıyorum.


Ek olarak okuoku.com sitesinde kapıda ödeme imkanını kullanabilirsiniz,


Sekizinci Hikâye. On Dokuz Yıl Sonra...
Harry ait olduğu yerde durmayı reddeden bir geçmişle boğuşurken, en küçük oğlu Albus da istemediği bir aile mirasının yükünü omuzlarında taşımakta zorlanır. Geçmişle gelecek uğursuzca iç içe geçerken hem baba hem oğul tedirgin edici bir gerçeği, bazen karanlığın beklenmedik yerlerden geldiğini öğrenir.

"Harry Potter ve Lanetli Çocuk", J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Thorne'a ait yeni bir özgün hikâyeden yola çıkarak Jack Thorne'un yazdığı yeni bir oyun. Bu oyun sadece sekizinci Harry Potter hikâyesi değil, aynı zamanda tescilli olarak sahneye koyulan ilk Harry Potter hikâyesi. 30 Temmuz 2016'da Londra West End'de gerçekleşen prömiyerin hemen ardından Sahne Metni Özel Baskısı, dünyanın dört bir yanındaki okuyucuları Harry Potter, arkadaşları ve ailesinin devam eden yolculuğuyla buluşturuyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Sayfa Sayısı: 360
Baskı Yılı: 2016
Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

5 yorum:

 1. Kitabı okuyacağım tabi ama gözüm de Voldemort, Snape ve diğerlerini çok arayacak sanırım 😐😢

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hala tekrar tekrar filmlerini izliyorum, bünye özlüyor sanırım :)

   Sil
 2. Kitabın Türkçe'ye çevrilmesini bekleyemeden okudum. Kitap birazcık havada kalıyor. Çok iyi bildiğimiz karakterler sanki tanımadığımız kişilere dönüşmüş gibi geldi bana. :) daha fazla şey söylemek isterdim lakin düpedüz spoiler vermek gibi olacağı için susuyorum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de internetten biraz ön okumasını yapmıştım ama tam anlamıyla Türkçe çıkan kitaba öncelik vermek istedim. Biraz spoiler oldu ama daha sonra acaba alsam mı diyenler için iyi bir yorum olduğunu düşünüyorum. :)))

   Sil
 3. Fazlasıyla merak ettiğim bir kitaptı! Teşekkürler yazı için.
  Etkinlikten geldim takipteyim, ben de beklerim :)

  YanıtlaSil