28 Eylül 2013 Cumartesi

Senden Önce Ben - Jojo Moyes

Çok fazla aşk romanı okumam sayıları 5'i geçmeyeceğini zannediyorum. Ama Senden Önce Ben romanı okuyanların yorumları ve arka kapak yazısıyla beni düşünmeyeceğim derecede etkiledi. Uzun süredir çıkmış olan bu kitap benim için Temmuz ayından itibaren alınacak kitaplar listesinde ama henüz öncelik bulmuş değil. Doğrusu almaya heyecanlanıyorum ve sabırsızlanıyorum. Şu sıralar daha heyecanlı olaylar yaşadığımızdan tüm günlerim dolu dolu geçiyor. Bu yüzden okumaya az vaktim kalıyor diyebilirim. 

Sizler, blogumu yanlışlıkla, merak edip, yeniymiş deyip açan kişiler lütfen yorumlarınızı benden esirgemeyin. Sizin yorumlarınız her şeyden değerli...
Güzel günler geçirmeniz dileğiyle

Arka Kapak Bilgisi


Birbirlerine aşktan başka verecek hiçbir şeyleri yoktu...

Yaşamın ince detayları Loudan sorulur. Otobüs durağıyla ev arasında kaç adım var? Çalıştığı kafeye gelip gidenler nasıl bir hayat yaşıyor? Parlak yeşil elbisenin altına ne renk külotlu çorap giyilir? Onda bu soruların hepsinin cevabı var. Kolayca mutlu olabildiği küçücük dünyasında bilmediği tek şey hayatın çok daha karmaşık soru ve cevaplarla dolu olduğu...

Geçirdiği motosiklet kazasıyla hayatı altüst olan Will uzun süredir karmaşık sorularla meşgul. Bu hayatta diğer insanları mutlu eden küçük şeyler ona biraz olsun keyif vermiyor. Çevresindeki tüm renkler birden griye dönmüş ve böyle bir umutsuzluk içindeyken yapabileceği tek şeyin hayatını sonlandırmak olduğunu düşünüyor.

Peki, asık suratlı, aksi ve geçimsiz Will, Lounun rengârenk yaşamıyla karşılaşırsa neler olur?

Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün...

"Sakin Son Bölümleri Otobüste Giderken Okumayin. Ağlamamak için kendinizi tutmaya çalışırken bir enkaza dönüşebilirsiniz."
Tracy Williams

"Bu kitabı okuyunca duygudan duyguya koşacağınız bir lunaparka girmiş gibi oluyorsunuz. Okurken dünyayı ve zamanı durdurmak isteyeceksiniz."
Dooster

"Arkadaşların elden ele dolaştıracağı bir roman olacak. Moyes karizmatik, gerçekçi ve çarpıcı karakterler yaratmayı çok iyi biliyor."
The Independent

"Sizi bu kadar içine çekecek başka bir kitap bulmanız çok zor. Yıllardır okuduğum en güzel kitap."
Gill B.

"Bu hikâyeyi kitap bittikten çok uzun bir süre sonra bile hatırlayacak, her daim yanınızda taşımak isteyeceksiniz."
Romantic Book Lover

2 yorum:

  1. Yanıtlar
    1. İstanbul'da kalıyorum ve billboardlarda çok fazla görüyorum. Aynı zamanda takip ettiğim kişilerinde okumuş olması ve arkadaş tavsiyesi beni fazlaca çekiyor. Güzelde söz ediyorlar, okunası bir kitap.

      Sil