3 Ekim 2013 Perşembe

Gözlerini Sımsıkı Kapat - John Verdon

Bugünlerde elimde bitmek bilmeyen bir kitap var. Evet başlıktan anlaşılacağı gibi John Verdon - Gözlerini Sımsıkı Kapat romanını okuyorum. Aslında polisiye, gizem, macera romanlarını severek okurum. Bu romanınında hızla ilerleyeceğini düşündüm fakat hiç beklediğim gibi olmadı.. Biraz ağır işliyor olaylar. Bu da bende az okuma hissini meydana getirmeye başladı. Farklı kitaplara yönelir oldum ki bir kitabı bitirmeden ikincisine geçmek pek benlik değil ...


Anlayana Sivrisinek Saz isimli 21.Bölümde takıldım kaldım. Aslında ne olacağını çok merak ediyorum. Bu kitap en kısa sürede bana göre bitmeli.Kitap özeti aslında arka kapakta yer alıyor. Yinede buyurunuz..

New York'un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurney'e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

Peki ya bu sefer yoksa?

Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdon'dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder