24 Ekim 2013 Perşembe

Hande Altaylı-Kahperengi

Merhabalar arkadaşlar, umarım iyisinizdir. Ben bugün itibariyle yoğunlaşıyorum sanırım. Blogumla daha yeni tanışmışken hemen böyle yazmamaya başlayacağımı düşünmeyin sakın. Vakit buldukça burada olacağım. Kitap özetleri, teknoloji incelemeleri, güzellik ürünleri-makyaj malzemeleri ve daha nicesi dermişim şuan elimizdekilerle idare edeceğiz. Neyse efendim çenesi düşünce susmayanlardanım ben. Hemen kitap özetine geçelim de kafanız şişmesin. :)) 


Kahperengi kitabını şu sıra özellikle otobüslerde çok görüyorum daha çok okunmaya başlandı zannediyorum ki. Diziden dolayı olduğunu düşünenlerdenim benim gibi olduğunu düşünen var mı bilemiyorum. Merhamet dizisi Hande Altaylı'nın Kahperengi eserinden uyarlanmaktadır. Ben diziyi seviyorum. İlerleyişi falan hiç sıkmıyor ki bence kitapta öyle ben ikisini de beğendim sizlerin yorumunu merak ediyorum. 

Arka Kapak Yazısı
Romanları yayımlandığında en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.

O sabah yatakta gözlerini açtığında ise kendini iyi hissetmiyordu. Bir gece önce Fırat'ı görmek dengesini altüst etmişti. Geçmişin asla sandığımız kadar uzakta kalmadığı gerçeğiyle yüzleşmek, yeteri kadar uzağa gidemediği kaygısını doğuruyordu. Yoksa yıllar geçtikçe güçleneceğine, zayıflıyor muydu insan? Olgunlaşacağına koflaşıyor, dayanıklılığını yitiriyor muydu? Öğreneceğine unutuyor, bildiklerinden şüpheye mi düşüyordu? Geride bıraktığı onca şeyden ve onca yıldan sonra böyle yaprak gibi titremek, kendini başa dönmüş gibi hissetmesine yol açıyordu. Yürümüş, yürümüş ama hiçbir yere gidememişti. Belki de dünyanın yuvarlak olması, daima başladığın yere, yani kendine döneceğin anlamına geliyordu.

Küçük bir Anadolu kasabasından İstanbul'un ışıklı gecelerine uzanan bir yolculuğun hikâyesi. Sevginin değil, mecburiyetin birlikte tuttuğu bir ailede büyüyen Narin ilk kez âşık olduğunda yolların nihayet daha büyük yollara bağlandığını, o büyük yolların da başka şehirlere, ülkelere kavuştuğunu anlar. Ve biri gittiğinde arkasında bir yol bıraktığını. Ama o yolların nefrete, ihanete de açıldığını anlaması için aradan yılların geçmesi, dostlukların sınanması, kaybedilenlerin bulunması gerekecektir.

Aşka Şeytan Karışır ve Maraz adlı romanları yayımlandığı yıllarda en çok satanlar listesinden aylarca inmeyen Hande Altaylı'dan yaşamın içinden, samimi ve sarsıcı yeni bir roman.

2 yorum:

  1. değişikmiş, açıkçası bu kitabı çokta merak etmedim, zaten bu aralar kitaptan dizi, film uyarlamaları artık çok klasikleşti. :(
    ama kitabın arka kapağını paylaşman iyi olmuş, hiç değilse bilgim oldu :)

    YanıtlaSil
  2. Canım bence kitaplar her zaman daha iyi öncelik kitaplar yani :))

    YanıtlaSil