30 Aralık 2013 Pazartesi

Bu Yılda Yurtdışına Çıkamadık Anne !

Evet yine ben şu sıralar çılgın postlarla karşınızdayım sevgili can dostlarım.. Okuyup istatistiklerimi şenlendirdiğiniz içinde ayrıca teşekkürler.

Evet başlığımdan da anlayacağınız gibi konu yurtdışı hayallerim. Evet evet hayaller. Hatta bu yıl tekrar yüzeye vurmuş hayaller bunlar. Acayip planlar yaptım. 2 yıl sonra buraya yeni bir post girdiğimde başlığım bile belli "Gidiyorum, O la la"

İnşallah olacak, dil öğrenmek amacıyla gidilecek ve gezilecek tozulacak. Tek değil tabi ki en yakın kız arkadaşla. Makyaj malzemeleri alınacak, teknolojiye gömülecek vee en güzeli yeni kültürler, farklı insanlarla kaynaşılacak. Yeni yıldan tek isteğim bu dileğimi gerçekleştirebilmek için güç. "Allam yareppim işallah piyango bana çıkarda kendime bi sürü salçalı ekmek alırım." diye dua etsem mi ki... Ya da saçmalamasam daha iyi zannediyorum ki..

Biraz da hayallerimden bahsedeyim sizlere, görsellerle dolu bir 2013 son postu olsun bu, tekrar tekrar bakıldığından nereden nereye demek umuduyla.

1)Mısır

Şu görüntünün içerisinde yer almak için nelerimi vermezdim. İlk önceliğim Mısır, Piramitler. Sanırım bende ki bu Mısır aşkını ortaya çıkaran "Mumya" filmidir. Ondan ötürü her şey :))

2) İtalya

İtalya, gelmem yakındır. Öğrenciliğin gözü kör olsun az param olaydı bende halamlar ile birlikte giderdim geçen sene :)) Ah ne kıskanmıştım ne kıskanmıştım. Gerçekler bunlar. Halacım sana da çok selam öpüyorum yanaklardan :*

3) Amerika

Evet bir durumu itiraf etmek istiyorum. Her Amerika dendiğinde; "macera dolu amerikaa, amerikaa,amerikaa" sesleri kulağımın bir köşesinde yankılanıyor. Dil öğrenmek için 2 sene sonra gitmeyi kafama koydum. Sadece dil olsa seneye de giderim ama alışverişsiz olmaz ki arkadaş.

4) İspanya

5) Tac Mahal


Gitmek istediğim en bomba yer burası bence Tac Mahal. Küçüklükten beri isterim. Dünya Atlasını incelerken hep Tac Mahal sayfasında uzun uzun dururdum. Gitmek kısmet olur mu olmaz mı bilemiyorum. Ama kuzenimin fotoğraflarından sonra gitmeye çalışmak farz oldu.


Gezmek, görmek, öğrenmek, bilgi depolamak hayatta yapılacak en güzel şeyler arasındadır. 2014 yılında yapmak istediğiniz her şeyi gerçekleştirmenizi umut ediyorum. Tüm güzellikler sizinle birlikte olsun. Ailenizle, sevdiklerinizle birlikte nice yıllar, nice mutlu yıllar....

Şimdiden Hoşgeldin 2014 !

3 yorum:

 1. merhabalar, inşallah tatlım hepsi gerçek olur :))
  vee güzel hayallerin gerçekleşir :))

  YanıtlaSil
 2. inşş hayallerin gerçek olur bebeğğim benim :))

  YanıtlaSil
 3. @Meltem ve @Sinem,
  Çok teşekkür ederim.. İnşallah kısa sürede bir tanesi gerçekleşir. :)))

  YanıtlaSil