16 Mart 2014 Pazar

Ayşe Kulin - Hayal

Bu hafta olaylardan dolayı bloga çok yazı girmek içimden gelmedi. Aslında bir çok konuyu yazdım sildim. Sinirlendiklerim, içimi dökmek istediklerim falan oldu sonra silmek istedim nedensiz bazılarında pişman olsam da sorun yok doğrusu,

Şu sıralar işlerin yoğunluğuyla kitap okumak değil ama yeni kitaplar almak güç olabiliyor. Bende makyaj malzemeleri gibi elimdeki kitapları okuyup bitirmek ve kitaplığımın en güzel yerine yerleştirmek istiyorum. Siz yapar mısınız bilmiyorum ama ben çok sevdiğim kitapları farklı bir kitap okuyor olsam bile tekrar alıp mutlulukla okuyabiliyorum.

Ayşe Kulin benim uzun yıllardır severek okuduğum türk yazarlardan biri çocukluğumun yazarı diyelim Ayşe Kulin için çünkü o benim ilk keşfettiğim yazarlardandır. Diğer kitapları gibi Hayal kitabını da severek okudum. Elinden güzel işler geliyor doğrusu :)

Bu kitapta Ayşe Kulin hayatını anlatıyor, anılarını tüm yaşanmışlıklarını. Yazım şeklinin akıcı olduğunu düşünüyorum. Belki bazılarının elinden düşürmeyeceği bir kitap bile olabilir. Ben bu kitabı yazı yazmaktan hoşlananlara, yazar olmayı bir yazarın hayatını merak edenlere şiddetle tavsiye ediyorum.
Tanıtım Bölümünden**

Ayşe Kulin kuşkusuz Türk yazarlar arasında en fazla sevilen yazarlardan bir tanesi. Bir çok genç yazar onu örnek alarak yazarlık hayalleri kuruyor. Kitapları sürekli en fazla okunanlar listesinde yer buluyor. Tabi bu kadar mükemmel bir yazarında kendine ait bir hikayesi var.

Ayşe Kulin’in son kitabı olan Hayal, Ayşe Kulin’in hayatını anlatan bir anı kitabı. 1983 yılından günümüze kadar gelen süreçte Ayşe Kulin’in hayatında yer olan olayları anlatıyor. Yazarlık hayali ile başlayan ve Türkiye’nin en mükemmel yazarlarından biri olma yolunda ilerleyen birinin hikayesini okumak gerçekten yazar olmak isteyenler ve dahası hayallerinin peşinden gitmek isteyenler için mükemmel bir eser.

Ayşe Kulin’in Hayal kitabı için bu yüzden bir anlamda kişisel gelişim kitabı da diyebiliriz. Motive edici özelliği ile Türk edebiyat dünyasına çok fazla yeni yazar kazandıracağı kesin. Okumayı ve yazmayı seven herkesin kütüphanesinde bulunması gereken bir kitap.


Arka Kapak Yazısı**

Ayşe Kulin, Dönüşün ardından yeni kitabı Hayalde 1983ten bu yana yaşamında yer alan renkli olaylara ve ilginç anekdotlara yer veriyor. Bu kitapta yazarlık hayaliyle başlayan bir yaşamın günümüze uzanan renkli görüntüleri yer alıyor. Özgün çizimlerle desteklenmiş olan Hayal aynı zamanda Kulinin günümüze uzanan yazarlık serüveninin de bir öyküsü…

Ünlü işadamı Asil Nadirden reklamcı Tunca Yöndere; halkla ilişkiler alanının duayeni Betûl Mardinden Rahmi Koça kadar iş, yayın, siyaset dünyasından pek çok tanınmış ismin yer aldığı kitap Yahya Kemal Beyatlının "İnsan âlemde hayal ettiği müddetçe yaşar" sözleriyle başlıyor.

Hayal, Kulinin bir umuduyla son buluyor: "Bu dünyada var olduğum sürece hayal kurmaktan vazgeçmeyeceğim. Okurlarımla daha nice hayalde buluşmak üzere!"

3 yorum:

 1. Ayşe Kulin'in kitaplarının kolay anlaşılır olma ve hemen her kesime hitap edebilme yönünü seviyorum :)) Ben de yaklaşık 1 ay önce filan bitirdim, hoş kitaptı :) Diğer kitaplarını, özellikle de Adı Aylin'i tekrar okuma isteği uyandırdı.:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım ilk okuduğum Roman Ayşe Kulin' in Sevdalinka kitabıydı hala kitaplığımın en gözde köşesinde durur. Ve herkese tavsiye ederim. Her kitabı ayrı güzel, her kitap ayrı güzel :)

   Sil
 2. Ayşe Kulin özellikle biyografik romanları muhteşem!

  YanıtlaSil