5 Mart 2014 Çarşamba

Oxford Murders - Oxford Cinayetleri / Film #2


Merhabalar,

Her güne bir film projesi falan mı başlatsam diye düşünüyorum. Yeni izlediklerim ve daha önce izlediklerimi sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağım.

Gerilim, cinayet filmleriyle devam edelim o zaman. Ben bu filmi sanırım çok beğendim ve herkese tavsiye ediyorum. Sizinde bir film listeniz, arşiviniz varsa bu filminde aralarında bulunması gerekiyor. Sevdiğiniz türe göre değişiklik gösterebilir ama oyunculuk, kurgu gerçekten güzel. Hiç gerilim, cinayet filmi sevmeyenleri bile kendisine bağlayacağından eminim.


Filmin afişini hemen yukarıda görüyorsunuz. Biraz özetleyecek olursak;

Matematik dehası olan profesör için Oxford'a gelmiş olan Martin'in hikayesini izliyoruz. Mantık ve Matematik birleşimiyle çevresinde olan cinayetleri hocası Arthur ile çözmeye çalışan Martin 'in hikayesi karışık bir hale gelecektir. Film Sherlock Holmes 'a biraz benzerliği ile anılmaktadır. Olayda matematiksel sembollerin olması çözümünü daha da zorlaştırmaktadır"

2 yorum:

  1. ilk izlediğimde sevmiştim geçenlerde bir yerde denk geldim yine izledim :) ama ısınamadığım yeri var anlamış değilim :)

    YanıtlaSil
  2. @Hazel,
    Bende 3 defa falan izledim her izleyişimde güzel buluyorum. Ama bir daha izlersem daha ayrıntılı bakıcam elbet uyuşmayan bir yanı vardır :)

    YanıtlaSil