16 Nisan 2014 Çarşamba

Karalama Günlüğüm #2 / Sorun Bende Değil

Selamlar,

Yine saçmalayacak potansiyeli kendimde bulduğumu düşündüğüm zamanlardan birindeyiz sayın okuyucu dostlarım, kardeşlerim. Öpüyorum yanaklarınızdan.

Umarım severek okuyorsunuzdur beni. Bence ciddi yazılardan kopup benim saçmalamalarım size şifa niyetine gelecektir.

Başlıktanda anlayacağınız gibi Sorun kesinlikle bende değil canlarım, ciğerlerim. Yolda yürürken konuşmalara kulak misafirliği eden sadece ben olamam. Hem ben ne yapayım önümdeki bağır bağır etrafındakilerle konuşuyorsa. Haklıyım ama değil mi ?

Siz siz olun eğer eleştirilecek birşey konuşuyorsanız ve başkalarının sizi eleştirmesini istemiyorsanız doğru davranın. Doğru davranmaktan kastım bağırmadan konuşun ! Hayır eline ne geçiyor. Yanındaki dönüp ben sağır mıyımda bağırıyorsun dese ne cevap vericen eyy borozan sesli arkadaşım.

  


Bugün bu konuda biraz sinirlendiğim doğrudur. Ablanın teki yolda kuzenini görüyor ve evlendiği kızın çirkin olduğunu söylüyor. Makyaj yapmasını falan bilmiyormuş. Yok canıım sen çok mu biliyorsun acaba ? Eee sen çok mu güzelsin ? Hayır birde kesin bu kızla canımlı cicimlidir. Çekememezlik var bünyede belli. Ee bebişim seninde nasıl olduğun açık ve net ortada.

Kıza edilen sözler sanki yakın arkadaşım, aile bireylerim veya tanıdık birine gitmiş gibi etkilendim vallahi. Sonra durdum bende onu eleştirdim böyle olacaksa böyle olacak arkadaş. O çektiğin eyeliner, giydiğin dar kot ve bu sıcacık havada giydiğin ugg  ayakkabıların ahı bu üstündekiler. Eğer sen tam değilsen başkasının eksikliklerini eleştirmeyeceksin bence. ( Ben eyeliner sürmemiştim ve gayet güne göre şıktım lütfen.)

İşte yani o kadar yazdım ama anlatmak istediğim açık ve net belli.Ya etrafınızdaki kişileri eleştirecekseniz önce kendinize bakın ya da sessiz konuşun.

4 yorum:

 1. hani derler ya iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır diye..bizim insanlarımız o lafı hiç anlamamış

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok canım hiç anlamamış hem de ayrıca sessiz konuşmasını bilmeyi öğrenmek lazım bence.

   Sil
 2. :)) her konuda önce kendine bir bakıp sonra eleştiri yapacaksın ama yok bizler mükemmeliz o yüzden herkesi her şeyi eleştirebiliriz !!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet benimde sinir olduğum konu kendisine bakmadan eleştirisi. Hem dediğim gibi eleştirirken sorun bende değil onun ses tonundaydı :))

   Sil