25 Nisan 2014 Cuma

Karalama Günlüğüm #3 / Ne Biri Bilgisayarcı mı dedi ?

Selamlar,

Sıkıldığım ve bu sıkkınlığımı yazıya dökeceğim günlerden birindeyiz sayın okurlarım. Yıllar sonra keşfedilebilir miyim sizce ? Bence evet öyle bir potansiyele sahip gibi görünüyorum :p :))

Neyse. Biliyor musunuz bilmiyorum. Bilgisayar mezunuyum. Hatta ailemin "Bilgisayarcısıyım". O da neymiş demeyin. Boş verip geçmeyin sayın okuyucular. Ben bana bilgisayarcı denilmesinden hiç hoşlanmıyorum. Sonuçta çok geniş bir şey bilgisayar. Aile içerisinde teknolojiyle alakalı her problemde Hazal diyorlar. Siz saçma sapan tüm konuların cevabının sizde olduğunun düşünülmesini ister misiniz ?Telefon bozulması, Güncellemeler, Bilgisayarın çalışmaması, yavaşlığı, Hesap ayarları ile ilgili tüm konular, oyun gibi çeşitli uygulamaların indirilmesi falan filan. Bunlarla benim ne alakam var ?

Ben ki bir garip yazılımcıyım. Asp.Net , Sql Server , C#, Html, Css sorularına cevap verebilir. Size istediğiniz bir siteyi, uygulamayı yazabilirim.(Yazar burada çok kesin konuştu siz sakın aldanmayın) Yıllarca beni adeta donanımcıyım gibi kullanan sevgili aileme sesleniyorum. 21 yıllık Hazal'ı yanlış tanımışsınız.Anlatmak istediğim ben "Ailenizin Bilgisayarcısıyım." Her konuyu bilmek zorundayım yapamazsam sen nasıl okudun o okulları yaparsam bizim Hazal bu tabi yapacak olurum. Neyse ben sizi ne yaparsanız yapınız seviyorum. Ve yanaklarınızdan öpüyorum.


6 yorum:

 1. Tüm duygularımız karşılıklı canım bende Bilgisayarcıyım :) Daha doğrusu bilgisayar mühendisiyim :) Ben javacıyım yani eclipse üzerinde ömrümü çürütüyorum :)

  http://mylittlemascara.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah Eclipse ah o projeler der susarım. Gerisini sen anla bir zamanlar nasıl başımın belası olduğunu. :D

   Sil
 2. ahaha klasik :)) aynı her doktora ay şuram ağrıyor bi bakıver demeleri gibi :))
  Bu arada benim de pc çok yavaş dermişiiiiim :P:P
  Allah'tan mühendislik böyle bir meslek değil çok rahatım çoook :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Amannn bozulmasın rahatlığın inşallah.
   Bilgisayar çok yavaş desen ona yorum yapabilirim. Ama "Hazal benim bu Candy Crush neden açılmıyor" dediğin zaman sana cevap veremem haliyle :D Böyle şeylerle karşı karşıya kalıyorum işte

   Sil
 3. var ya nasıl imreniyorum bilgisayar bilenlere....keşke şöyle sıfırdan kursuna filan gitsem diyorum ama bu yaştan sonra artık kafam almaz:)))bir şey olursa kime danışacağımı biliyorum artık:) bu yardımseverliğin için de sağol:) karşılıksız yardımın kıymetini bilenlerdenim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yardım etmek adı altında karşılık isteyenlerde pek hayır bulmuyorum :) Tabi ki istediğin zaman danışabilirsin :))

   Sil