12 Eylül 2014 Cuma

Diyet Günlüğüm #2 / Yavaş Yavaş Gidiyorlar ! Mutluyuz :)


Selamlaar,

1 ay önde başladığım diyetin ilk ay sonucunu sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım sevgili dostlarım.  Her hafta boyunca tartıya çıktım ve sonucu gördüm. Daha mutlu oldum. Evet itiraf ediyorum arada kaçamaklar yaptım. Ama olsun olduğum kilomdan 3.5 kilo daha azım şimdilik :)))Neler Yaptım ?

Sabah hep aynı saatte kahvaltımı yaptım. 2 çeri domates, 1 salatalık ve 5 adet zeytin, 1 dilim kepek ekmeği ile. Öglen yemeklerimi azalttım. İş yerinde kalori hesaplı menüler önümüze gelmesi çok güzel oldu doğrusu. Akşam annemin yemeklerini daha az yiyorum. Yağlıları %80 azalttım. Örnegin; Patates kızartma yerine, patatesleri elma dilim yaparak fırına atıyorum. Emin olun daha güzel oluyor.

Bol su içmeye çalıştım.Günde 1 Litre içiyorum şimdilik. Önümüzdeki periyotta 1.5 yapma niyetim var. Şekeri bıraktım. Elim arada sırada gidiyor ama engel oluyorum. Ek olarak yemeklerime tuz atmıyorum.Ne yazık yürüyüş konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Haftada 2 gittim 3 gitmedim ne. Ama bu ay youtube videoları ile evde (Leslie) 2 mil yürüsem yeterli olacaktır diye düşünüyorum. (Tabii ki hergün) Ama bu ay içerisinde spora başlama durumum bile var daha iyi olacaktır.

Her ay 3 kilo verirsem önümüzde ki Haziran içimden bir ben çıkmış olacak ve sanırım tam istediğim ideal kiloya ulaşacağım. Tabii Before / After olayına gireceğim ama şimdilik değil :))))

1 yorum: