23 Kasım 2014 Pazar

Ayşe Kulin - Handan


Merhabalar arkadaşlar,

Uzun süredir sizinle kitap yorumlarımı paylaşmadığımı düşündüğüm için sizlere bugünlerde fazlaca satan ünlü yazarlarımızdan Ayşe Kulin'in mükemmel ötesi Handan kitabını önerilerim arasına alıyorum. İçerisinde çok şey bulabileceğiniz biro roman. Bazen gezi parkı, bazen aşk, bazen İstanbul var bu kitapta aslında fazla söze gerek yok. Handan kitabı ile Ayşe Kulin ulaşamadığı tüm okuyuculara ulaşma amacında. Okudukça seveceksiniz, Okudukça iyi ki ! diyeceksiniz.


 


Yalnız bir kadın mutlu olabilir mi?

"aşklarını kendileri yaratır, sonra da elleriyle yok mu ederdi bütün kadınlar, yoksa ben mi böyle tuhaftım? Yalnız bir kadın güçlü olabilir miydi? Mutlu olabilir miydi?"

Başına buyruk haliyle; hataları, sevapları, acıları, sakarlıkları, sonsuz içtenlikteki aşkları ve zaaflarıyla hepimizden bir şeyler taşıyan, ama aynı ölçüde özgün, benzersiz bir karakter, Handan… 70'lerin çocuğu Handan, hayatının son derece hassas bir noktasında (yaralı bereli orta yaşında), Halide Edib Adıvar'ın ölümsüz eseri Handan'ın eşliğinde bir keşif, bir hesaplaşma yolculuğuna çıkmaya zorlanır. Bu yolculuk ki aşklar, aldatmalar, aldanmalar, ölümler ve entrikalardan geçecek, dahası, İstanbul'un tarihinin en hareketli, en renkli ve en "gazlı" günlerini, hem de tam ortadan kat edecektir…

Ayşe Kulin her güçlüğe, her şarta göğüs geren ve "asla pes etmeyen" bir kadının, Handan'ın sıra dışı, şakrak ve capcanlı hayat mücadelesine davet ediyor okurları.
(Tanıtım Bülteninden)


Ciltsiz (Karton Kapak):

Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2014

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder